Doğru Slow Juicer ile Yapılan Meyve Suların Sağlığa 10 Faydası

Güçlü bir bağışıklığa giden elbette sağlıklı beslenmekten geçiyor. Konu sağlıklı beslenmek olduğunda akla gelen ilk besinlerden biri olan meyveler, eksiksiz bir beslenme düzeni için şart. Meyveleri tüketmenin en keyifli yoluysa elbette taze meyve suları hazırlamak.

Portakal ve limon gibi turunçgillerin birçok sağlık yararlarının farkında olabilirsiniz ama aynı zamanda harika bir slow juicer tarafından çıkarılan suyun vücudunuz için daha da iyi olduğunu biliyor musunuz? Bir bardak, tek bir portakaldan daha fazla vitamin ve mineral içerir. Konsantre ambalajlarda meyve suyuna göre yüzde 50 daha fazla vitamin içerir. Özellikle antioksidanlar ve bilinen C vitamini açısından zengindir. Bu vitamin vücut için vazgeçilmezdir.

Vitamin eksikliği, direncin azalması, yara iyileşmesinin azalması ve sonunda iskorbüt hastalığına neden olabilir. Günlük yeterli C vitamini tüketmenin, bilmeniz gereken birçok sağlık yararı vardır.

1. Griple mücadele

Portakal C vitamini açısından zengindir.

Bu vitamin vücut için bir antioksidan olarak görülebilir. Örneğin, demiri beslenmeden almak ve mükemmel direnci sürdürmek gereklidir. Bu nedenle C vitamini, vücudun özellikle kış aylarında soğuk algınlığı veya gribe daha az duyarlı olmasına yardımcı olur. Grip sizi etkilediğinde, C vitamini daha hızlı iyileşmenize yardımcı olacaktır. Bir bardak portakal suyu, günlük önerilen C vitamini miktarının% 67'sini sağlar. Vücudunuza sağlıklı bir enerji artışı sağladığını söyleyebiliriz.

 

2. İyi çalışan bir sindirim sistemi

Meyve suyunun sindirim sisteminin birçok bölümü üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Çeşitli komplikasyon olasılığını azaltabilir ve sindirim fonksiyonları üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir. Ayrıca mide asidini azaltmaya yardımcı olabilir. İltihabı önler. Öğün aralarında bir bardak içmek de karaciğerin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olabilir. Safra kesesi en iyi şekilde çalışmadığında, portakal suyu vücudun daha fazla safra üretmesine yardımcı olur. Bağırsaklardaki ağır yük dönemlerinden sonra bağırsak sistemi korunacaktır.

3. Doğal detoks

Taze sıkılmış meyve suları, vücudunuzdaki kanın doğru şekilde temizlenmesini sağlar.

Meyve suyunda bulunan folat, yeni kırmızı kan hücrelerinin biçimlendirilmesini ve kanın akmasını sağlar. Asitler çözülecek ve vücut detoksifiye edilecek. Böbreklerin normal işleyişine yardımcı olunacaktır. Ayrıca böbrek taşlarının ortaya çıkmasını veya büyümesini engelleyebilir. Vücudunuz için doğal bir detoks olarak bakabilirsiniz.

4. Güçlü metabolizma

Taze sıkılmış meyve suları, genel olarak vücudunuzun metabolizması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Örneğin, şeker hastalığı ile yaşarken, bazen düzenli bir bardak portakal suyu şiddetle tavsiye edilir. Bunun nedeni drenajı uyarmasıdır. Bu özellik, şeker hastalarının kan şekerini çok daha iyi kontrol etmelerine yardımcı olur. Sağlanan yüksek C vitamini dozu, şeker hastalığının neden olduğu diğer hastalıkları da azaltır. Enfeksiyonlar, azalmış görme ve daha az iyileşme yeteneği düşünebilirsiniz.

5. Daha düşük kanser riski

Deri, ağız, göğüs ve akciğer kanseri şansı yüzde 40'a kadar azaltılabilir.

Bunun nedeni taze sıkılmış meyve sularında bulunan yüksek C vitamini konsantrasyonu olabilir. C vitamini, sağlıklı hücrelerin DNA'sının kanserle enfekte olan hücrelere dönüşmesini engeller. Bazı araştırmalar, C vitamininin hastalığın ilerlemesini yavaşlatabileceğini bulmuştur. Diğerleri yan etkilerin azaldığından bahsediyor. Tümör büyümesi, hesperidin adı verilen başka bir antioksidan ile de azaltılabilir.

6. Daha düşük kolesterol seviyesi

Taze sıkılmış meyve suyu içmenin başka bir önemli sağlık yararı olabilir.

İçindeki doğal lif, vücudunuzun kolesterol seviyesini düşürebilir. Bir bardak günlük önerilen lif alımının yüzde 50 ila 60'ını içerir. Yüksek kolesterol seviyesi sağlıklı bir kalp rahatsızlığının anahtarı olduğundan, özen ve dikkati hak eder.

7. İyileştirilmiş kalp hastalığı

Taze sıkılmış meyve sularında ve en önemlisi portakalda hesperidin adı verilen bitki bazlı bir besin içerir.

Bu besin sadece tümör büyümesini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda arterlerin yakınındaki hücrelerin sağlığını da iyileştirir. Bu hücreler, arterleri tıkanmaktan korur. Yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol, portakal suyu içerek azaltılabilir. Bunlar kalp hastalıkları için önemli risk faktörleri olduğundan dikkat edilmesi gerekir.

8. Yaşlanma Karşıtı

Taze sıkılmış meyve sularında bulunan C vitamini, vücudun bağ dokusu oluşturmasına yardımcı olur.

Antioksidanlar vücudun oksijen taşımasına yardımcı olur. Bu, cildin daha yavaş yaşlanmasına neden olabilir ve bu da dış görünüşünüz üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Gelişiminde kırışıklıklar da yavaşlayacaktır. Antioksidanlar ayrıca bedende yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı vücudu korur. Günde bir bardak taze portakal suyu içerek birçok yaşlılık rahatsızlığı önlenebilir.

9. Göz hastalığına iyi gelir

Taze sıkılmış meyve suyu, sadece C vitamini açısından değil, aynı zamanda A vitamini açısından da zengindir. A vitamini gözleri korur ve iyi görüşe katkıda bulunur. Havuçların vizyonunuz için iyi olduğunun farkında olabilirsiniz, ancak portakallar iyi bir rakiptir. Gelişen göz hastalıklarının değişimi veya sapması azaltılabilir. Bu yine taze meyve suyunda bulunan birçok antioksidandan kaynaklanmaktadır.

10. Sağlıklı saçlar

Antioksidanlar ayrıca saçınızın sağlığına da katkıda bulunur.

Saçınızın gücü ve ışıltısı bununla kolayca geliştirilebilir. Bal ve limon suyuyla karıştırılmış portakal suyundan saç maskesi yapmak da mümkündür. Kafatasınızdan ölü deri hücreleri temizlenecek ve saçın günlük hasarı onarılacaktır. Saçlar kolayca zarar gördüğü için bu özellikle kış aylarında faydalıdır.

Taze sıkılmış meyve suyu içmenin bazı büyük sağlık yararları vardır. Taze meyve suyu bol miktarda C vitamini ve antioksidan içerir. Vücudunuza içten dışa büyük bir enerji artışı sağlayabilir. Uzun vadede kan damarlarınıza ve kalbinize de olumlu katkıda bulunur. Arada bir kendinize bir bardak içmeye izin verin. Sizin için hem lezzetli hem de çok sağlıklı. Buna bir kazan-kazan durumu diyebilirsiniz.

Sağlıklı meyve sularınızı aşağıdaki Hurom Slow Juicer modellerinden biri ile yapabilirsiniz:

0
0

Yeni Adres Ekle