HWS Sıkça Sorulan Sorular

HWS Sıkça Sorulan Sorular

HWS modeli günde ortalama 200-300 bardak (250-300ml) meyve-sebze suyu sıkabilirsiniz.

 • Meyve ve Sebze Suları – Su içeriği olan tüm sebze ve meyveler.
 • Bitkisel Süt – Badem, Kaju, Fındık gibi çiğ yemişlerden elde edilen sütler.
 • Smoothie – Su içeriği çok olmayan ve posasının da içinde istediğimiz ürünler. Muzlu veya Avokadolu karışımlar gibi.

Pürüzsüz meyve-sebze suları için İnce Süzgeç (2 adet), daha yoğun posa içerikli içecekler hazırlamak için de Kalın Süzgeç (1 adet) bulunmaktadır.

HWS modelini 8 saat aralıksız kullanabilirsiniz. Her 2000ml’de bir ürün yıkanır. Yıkama esnasında diğer üst gövde kullanılarak işleme devam edilebilir. 8 saat sonunda sıkma işlemine devam etmek için cihazı minimum 20 dakika dinlendirmelisiniz.

HWS ile bir seferde 2000ml sebze ve meyve suyu elde edebilirsiniz. Aralıksız çalışma ve yedek üst gövde kullanılarak 1 saat içerisinde 40 litre su elde edebilirsiniz. Sebze ve meyvenin su içeriğine göre bu oran değişim gösterebilir. Çok köklü, lifli ve su miktarı az olan sebzelerde 1000ml sonra ürünü yıkamanızı tavsiye ederiz.

HWS Dev Besleme Bölümü ile genişliği 20cm, derinliği 28.2cm, yüksekliği 52.9cm’dir. HWS normal besleme haznesi takıldığında genişliği 20cm, derinliği 28.2cm, yüksekliği 46cm’dir.

Sıkım yaptıktan sonra hazne içindeki parçaları çıkarın ve elde yıkayın. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir.

Cihazı doğru olarak monte ettiğinizden emin olun. Cihaz halen çalışmıyor ise Müşteri İlişkileri yetkilisini arayın. Kurumsal kullanımlarda, işin işleyişinde sorun olmaması için sorun 24 saat içerisinde çözümlenmeye çalışılır. 24 saati geçen durumlarda, ikame ürün tamir süresi boyunca temin edilir.

Hazne üzerindeki mandal posa kontrolünü sağlar. İnce süzgeç kullanılırken yarı açık, smoothie ve dondurma yaparken mandal kapalı konumda kullanılır. Motor üzerinde iken mandal tam açık konuma gelmez. Açık konumu temizlik esnasında hazne altındaki posanın çıkışına yardımcı olmak için tamamen açılarak kullanılır.

HWS 120 saniye gibi kısa bir sürede temizlenir.
HWS paslanmaz çelik olarak üretilmektedir.

HWS teknolojisi 2015 yılında geliştirilmiştir. Üretim günümüzde devam etmektedir.

Motor, 2 adet ana gövde, smart besleme haznesi, alpha besleme haznesi, 2 adet meyve sebze suyu sıkma aparatı (İnce Süzgeç), 1 adet smoothie aparatı (Kalın Süzgeç), 2 adet ayıraç, smart vida, alpha vida, itici, 2 adet temizleme fırçası, yedek silikon takımı, kullanım kılavuzu, garanti belgesi, tarif kitabı.

Kurumsal kullanımlarda HWS 1 yıl garantilidir.
 • Makinenin doğru takıldığına emin olun.
 • Motorda ve elektrik bağlantısında sıvı olmamasına özen gösterin. (Varsa hemen silin ve tüm ortamı kuru tutun)
 • Sıkacağınız malzemenin tamamını Hurom besleme ağzından geçecek boyuta getirin ve hazırlayın. Sert materyalleri jülyen doğrayın. Örneğin, tüm havucu uzunlamasına 4 parçaya bölün ya da pancarı besleme borusunun ağzının 3/1 ölçüsüne getirin.
 • CLOSE mandalını sol yöne YARI AÇIK konuma getirin.
 • Makineyi çalıştırın
 • Malzemelerinizi aynı rutinde sürekli atın ve makineyi alabileceği kapasitede kullanın. Makine insan dişinin meyve ve sebzeyi çiğnediği hızda çalışmaktadır. Uygulayacağınız baskı veya çaba makinanın hızını arttırmayacağı gibi motor arızalarına ve parça kırılmalarına neden olabilir.
 • Karışımı hazırlarken ‘’lifli veya sert’ ’ve ‘’daha az lifli veya yumuşak’’ olarak ayrı klasmana ayırdığınız malzemelerininiz bir ‘’lifli veya sert’’ bir ‘’daha az lifli veya yumuşak’’ şeklinde atmaya özen gösterin. Örneğin; lifli sebzeler maydanoz, kereviz sapı, sert sebzeler havuç, pancar, zencefil. Daha az lifli ve yumuşak olanlar salatalık, elma, ananas, armut, domates, ıspanak gibi.
 • Sadece itici çubukla ve sadece itilmesi gereken malzemeleri itin. Asla bastırmayın, baskı uygulamayın. Elinizi veya başka bir materyali asla içine sokmayın.
 • Hurom sadece insan dişinin ısırabildiği materyalleri sıkabilir. Makinenin içine örneğin; sert çekirdek (kayısı, vişne), nar kabuğu gibi suyu olmayan materyalleri atmayın.
 • Posa çıkısını sürekli kontrol edin. Posa çıkışından posa çıkmıyorsa gövdeyi değiştirin. Çıkan gövdeyi temizleyin.
 • Her 2lt’de bir (tüm haznenin 2 defa dolmasından sonra) yeni bir üst gövde ile işleme devam edin. Çıkan gövdeyi temizleyin. Yaptığınız bu hareket ile makine performansını arttıracaksınız. Aksi takdirde arızalara ve özellikle motor içine malzeme sıkışması veya besleme borusu sıkışmasına neden olur. Yeni taktığınız gövdenin altının kuru olmasına özen gösterin. Her saat başı makineleri 20 dakika dinlendirin.
 • Makine çalışırken duruyor ise REV Geri tuşuna elinizi birkaç saniye basılı tutun. Sorun devam ediyor ise gövdeyi değiştirin ve sıktığınız malzemenin boyutlarını küçültün, makineye baskı uygulamadan atın.

Yukarıda belirtilmiş olan uyarılara uyulmaması halinde, makinenin gövde altında ve motor üstünde kırılmalara ve çatlamalara, motor arızalarına, süzgeç kırılmaları ve çatlamalarına, vida kırılmalarına, makine sıkışmasına, yaralanmalara, elektrik ve çarpmasına neden olabilir.