fbpx

Yavaş Sıkım Meyve Sıkacağı

yavas sikim kati meyve sikacagi blog

Yavaş Sıkım Meyve Sıkacağı Nedir?

Günümüz modern toplumunda insanlar sağlıklı yaşam tarzlarını benimsemek için birçok farklı yöntem denemektedirler. İnsanların vücutlarına ihtiyacı olan vitamin, mineral ve diğer besin öğelerini vermeleri, daha enerjik ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır. Bu noktada sağlıklı içecekler, juice ve smoothieler gerek ana öğün gerekse ara öğün olarak karşımıza çıkıyor. Slow juicerlar ise sağlıklı beslenme hedeflerine ulaşmada harika destekçiler oluyor. Slow juicerlar, bir diğer adıyla yavaş sıkıcılar, taze sebze ve meyvelerin besin değerlerini en üst düzeyde koruyarak lezzetli ve sağlıklı içecekler elde etmeyi sağlayan özel cihazlardır.

Yavaş sıkım katı meyve sıkacakları için, kaliteli ve “canlı” bir meyve suyu yapmanın sırrı demek hiç de yanlış olmaz. Yavaş sıkım katı sebze&meyve sıkacakları, sebze ve meyveleri ısıl işlem uygulamadan, vitamin, mineral ve enzim değerlerini koruyarak sıkan, bıçaksız, yeni nesil sıkıcılara verilen genel addır. Yavaş sıkım katı meyve sıkacaklarında meyve veya sebzeleri yavaşça bir kanala doğru iten ve posayı ayrı çıkan suyu da ayrı bir kaba yönlendiren, dişimizi taklit eden bir burgu sistemi kullanılmaktadır.

Adından da anlaşıldığı gibi, yavaş sıkım katı meyve sıkacaklarının çalışma prensipleri yavaştır. Meyve ve sebzeleri çiğneyerek, yavaşça öğüterek ve ezerek sularını çıkartır. Bu şekilde düşük hızda yaptığı sıkım işlemi sayesinde de herhangi bir ısı veya oksidasyon oluşmadan, tüm vitamin ve mineral değerler korunarak ürün elde edilir. Dünyada kullanılan yaygın adıyla slow juicer ile sıkılan meyve ve sebzeler, minimum besin kaybıyla ve doğal tatları bozulmadan bize ulaşır. Yavaş sıkım katı meyve sıkacakları yalnızca sebze&meyve suyu sıkmak için değil, aynı zamanda en iyi tadı garanti eden ve daha fazla vitamin, mineral ve enzimi koruyan, suyu posadan ayırmak için dakikada 90 devire kadar düşük hızlardan yararlanılan sistemlerdir. Bu sayede elde edilen sebze ve meyve suları, daha besleyici ve daha lezzetli olur.

Aynı zamanda slow juicer, katı meyve sıkacakları oldukça sessiz çalışmaktadırlar. Dişinizin ısırabileceği tüm sebze ve meyvelerin suyunu sıkar, fındık, badem, kaju, Hindistan cevizi gibi ürünlerden bitkisel sütler elde etmenizi sağlar. Bununla beraber geleneksel meyve sıkma makinesi kullanarak yapamayacağınız buğday çimi suyu veya yumuşak meyvelerin suyunu da sıkabilmektedir.

Geleneksel meyve sebze sıkacağı, dakikada 20.000 devir gibi çok yüksek hızlarda dönen keskin bıçaklı rendeler kullanır, bu da çok fazla sürtünmeye ve ısının açığa çıkmasına neden olur. Geleneksel katı meyve sıkacakları içlerindeki bıçaklı sistemleri ile meyveleri keserek ve bu işlem sırasında ısı üreterek meyve ve sebzelerin suyunu sıkar. Bu da ısıl işlem ve oksidasyona zemin hazırlar ayrıca posa kaybından dolayı da meyvelerin sadece fruktoz kısmını vücudumuza almamıza neden olur.

Yavaş sıkım katı meyve sıkacağının farkı hem meyve hem de sebzeler için öğütme ve presleme yöntemleri kullanır, bu da besin değeri daha yüksek bir ürün almamızı sağlar. Bu süreç insan çiğnemesine benzer. Sonuç, temel besin maddeleri ve enzimlerle dolu “canlı” meyve suyu elde etmeyi sağlar.

Hurom Türkiye bünyesinde bulunan tüm slow juicer modelleri için satın alma ve satın alma sonrasında hem ürün garantisi hem de danışma garantisi vermektedir. Yavaş sıkım katı meyve sıkacakları 10 yıl motor, 2 yıl yedek parça garantisi kapsamındadır.

Hurom Slow Juicer’ı diğer markalardan ayıran patentli Akıllı Vida Teknolojisi’dir. Geleneksel sıkıcılarda kullanılan sistem seri bıçaklamadır (ort 1500dev/dk) ve sıkım esnasında oluşan ısı, meyve veya sebzenin yapısını, tadını, kokusunu ve en önemlisi besin değerlerinin neredeyse tamamını yok eder. Hurom Akıllı Vida Teknolojisi ile çok yavaş dönerek (43 RPM) insan çiğnemesini taklit eder. Sıkılan sebze ve meyvelerin bütün besin değerlerini korur, tadını, kokusunu ve rengini değiştirmez.

Hurom olarak biz, besinlerinizi daha katkısız, daha çeşitli ve doğal halleri ile taze sebze ve meyvelerden elde etmenizi kolaylaştırıyoruz. Hurom, çiğ sebze ve meyvelerdeki enzimleri ortaya çıkarmasının yanı sıra, lif bileşenlerinin bağları arasındaki besinlerin de ortaya çıkmasını sağlar. Isıya maruz kaldığında tüm yararlı özelliklerini kaybeden enzimler ve C vitamini Hurom’un patentli Akıllı Vida Teknolojisi ile korunur. Hurom, yüksek hızlarda çalışan geleneksel taze meyve sıkacağının aksine, daha fazla besin değerini korur. Yavaşça öğütme işlemi, meyvelerden ve sebzelerden daha fazla enzim, antioksidan ve diğer besin maddelerini almaya yardımcı olur.

Posasız Meyve Suyu mu İçmek İstersiniz Yoğun Kıvamlı mı?

Sebzeleri yemek yerine suyunu içmek istiyorsanız bir bardak yoğun kıvamlı smoothie iyi bir seçim olacaktır. Ancak, asıl amacımız besin emilimini en üst düzeye çıkarmak ve sebze suyunun detoksifikasyon özelliklerinden yararlanmaksa, posa olmadan meyve suyu içmek daha iyi bir yoldur. Hurom slow juicer, posaları sebze ve meyvelerden ayırarak, etkili bir şekilde süzerek vücutta maksimum besin emilimi sağlar.

Slow juicerlar, sağlıklı beslenme hedeflerine ulaşmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Daha lezzetli, besleyici ve doğal sebze&meyve suları elde etmek için en iyi katı meyve sıkacağı yavaş sıkım teknolojisine sahip olanlardır. Yavaş sıkım katı meyve sıkacağı, sebze ve meyveleri öğüterek besin değerlerini korur. Slow juicerın avantajlarından faydalanarak sağlıklı yaşamınızı destekleyebilir, her gün taze ve besleyici içeceklerle hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir