En İyi Detoks Suyu Tarifleri-Kolay Hazırlanan ve En Sağlıklı

Pek çok insan su içme alışkanlığı kazanmakta zorlanabiliyor ve bu durum da günlük tüketilmesi gereken su miktarından daha az su içilmesine neden olabiliyor. Suyu çeşitli meyve veya sebzelerle tatlandırmak ise günlük içmeniz gereken su miktarını daha kolay bir şekilde tüketmenizi sağlayabilir. Şimdi, gelin “detoks suyu” olarak da bilinen ve pratik bir şekilde hazırlanabilen bu sular hakkında daha ayrıntılı bilgi verelim ve sizi kolay detoks suyu tarifleri ile buluşturalım.

Detoks suyu nedir? Ne işe yarar?

Detoks suyu taze meyve ve sebzelerin, hatta bazen de çubuk tarçın, baharatların içme suyunun içerisine konulmasıyla elde edilen sudur.

 

Detoks suyu vücudunuzun toksinlerden kurtulmasına, enerji seviyenizi artırmasına ve kilo vermenize yardımcı olduğu söyleniyor. İşte detoks suyuna ayrıntılı bir bakış. Gerçek sağlık yararlarını efsanelerden ayırır.

Yağ Yakıcı ve Zayıflatan Detoks Suyu Tarifler

 

Kabul edelim, hepimiz hayatın bir noktasında kilo vermeyi denedik. Kilo vermek zordur, ancak birkaç basit kurala uyarak yapılabilir. Yazlar kilo vermek için ideal bir zamandır. Daha az yemek yeme ve daha fazla terleme eğilimindeyiz, bu da bu kiloları daha hızlı atma eğilimine yol açar. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmeniz için vücuda düzenli olarak gerekli besinleri sağlayan uygun bir diyet gerektirir. Yaz aylarında sağlıklı ve doyurucu kalmak için su, hindistancevizi suyu, limon suyu ve diğer nemlendirici içecekleri yudumlamak çok önemlidir.

 

Bu nedenle, bu yaz kilo vermek ve vücut yağını azaltmak isteyen biriyseniz, detoks suları yaz diyetinize harika katkılar olabilir. Sıcağa adım attığınızda yanınızda taşımak için bu ferahlatıcı meyve ve sebze sularından önceden stok yapmak isteyebilirsiniz.

 

Yeşil Üzümlü Detoks Tarifi

Yeşil üzümdeki şeker ve sitrik asit, metabolizmanın desteklenmesine yardımcı olur. Vücuttaki zararlı maddelerin giderilmesine yardımcı olması için harika bir meyvedir. Tarifi merak ediyorsanız “Yeşil Üzüm” yazımızı okuyabilirsiniz.

Erikli Havuçlu Ananaslı Detoks Tarifi

Yaz aylarının favori meyvesi olan tatlı ve ekşi erik, sindirimi ve bağırsaklardaki aktiviteyi arttırmak için iyidir. Düşük kalorili ve diyet lifi yüksek olduğu için diyet yapanlar için mükemmel bir seçimdir. Tarifi merak ediyorsanız “Erik Havuç Ananas” yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

Elma ve Portakallı Detoks Tarifi

C vitamini içeriği cilt bakımı için idealdir. Mükemmel antioksidan özellikleri ile bağışıklık sistemini güçlendirerek yorgunluğu gidermeye yardım eder. Tarifi merak ediyorsanız “Elma Portakal” yazımızı okuyabilirsiniz.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Detoks suyu hazırlarken kullanacağınız meyve-sebzelerin iyice yıkandığına emin olmalısınız. Kullanacağınız bütün malzemeleri güzelce yıkadınız ve gerekiyorsa dilimleyerek suyun içerisine koydunuz. Peki, bu suyu hemen tüketebilir misiniz? Suyun 1 ila 12 saat arasında demlenmesini, yani sebze, meyve ve baharatların tadının ve vitamin, minerallerinin suya geçmesini beklemek daha doğru olabilir.

 

Yeşilliklerin sıkılması söz konusu olduğunda Hurom, katı meyve sıkacağı yardımınıza koşar. Temel olarak, soğuk preslenmiş çeşidin meyve veya sebzeleri, meyve suyu tamamen bastırılıncaya ve kuru lifli hamur başka bir kaba düşene kadar yavaşça bastırması anlamına gelir. Santrifüjlü bir meyve sıkacağı, parçalanmış sebzeleri veya meyveleri meyve özünden ayrılana kadar hızla döndürerek suyu çıkarır.

 

Hurom katı meyve sıkacakları, yavaş soğuk preslenmiş bir meyve sıkacağıdır. Gerçekten daha mutlu olamazdık. Kendiniz kontrol etmek isterseniz, buradan tüm ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Detoks suyu ile kilo verilir mi?

En iyi kilo verme ipuçlarından biri su içmektir. Su saftır, temizdir, kalorisizdir ve vücudu toksinlerden ve serbest radikallerden arındırır. Açıkça söylemek gerekirse, su iyileştiriyor, sistemi temizliyor ve içten dışa parlamanızı sağlıyor.

 

Bu detoks suyu tariflerini ne kadar çok içerseniz, sindiriminiz o kadar iyi (ve daha az hazımsızlık!) olacak. Aynı zamanda kilo kaybına, düz göbeğe yardımcı olur ve metabolizmanızı artırır.

0
0

Yeni Adres Ekle